Přednášející
Na koho se můžete těšit?

Tomáš Morávek, DiS.
Tomáš Morávek je původně vystudovaný herec a moderátor, dnes působí jako vychovatel v několika zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jako krizový intervent na dětské krizové lince a ředitel neziskové organizace (Ne)ohrožené děti. Má dlouholetou praxi v ústavních zařízeních pro děti, v nízkoprahovém zařízení v sociálně vyloučené lokalitě i praxi s dětmi s poruchami autistického spektra. Je autorem úspěšné knihy Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi.
Přednáška:
(Ne)ohrožené děti - potřeby dětí žijících v ústavních zařízeních

doc. PhDr. Bc. Iva Poláčková Šolcová, Ph.D.
Je českou sociální psycholožkou, která působí na Psychologickém ústavu AV ČR, Fakultě humanitních studií UK nebo v Národním institutu SYRI. Podílela se například na řešení řady národních i mezinárodních projektů zaměřených na kosmickou psychologii (Mars-500), o psychologii kosmonautů a přípravách na izolaci během vesmírné mise publikovala řadu studií. Další oblastí jejího vědeckého zájmu jsou emoce a celoživotní vývoj člověka (integrita ega ve stáří, generativita, optimální dospívání a vývoj identity ad.). Časopis Forbes ji zařadil mezi mezi TOP české vědkyně 2023.
Přednáška:
Každý svých emocí strůjcem

MUDr. Irena Zvánovcová
Psychoterapeutka, absolvovala výcvik ve skupinové psychodynamické psychoterapii SUR a v logoterapii a existenciální analýze, organizovaný SLEA, je členkou a supervizorkou jejího lektorského týmu. V lektorství a ve své praxi se zaměřuje mimo jiné na traumaterapii, ve které čerpá ze vzdělání v psychodynamické imaginativní traumaterapii a z dlouhodobého kurzu traumaterapie disociativních stavů Suzette Bonn. Pracuje v Praze ve své soukromé praxi pro psychoterapii, psychiatrii a osobní rozvoj.
Workshop:
Nevím kdo jsem a kam patřím

doc. PhDr. Bc. Alena Hricová, Ph.D.
Vystudovala psychologii a sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, obor Rehabilitační psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (ZSF JU). PhDr. získala v oboru sociální práce v Nitře, Ph.D. ve specializaci ve zdravotnictví na ZSF JU, stejně jako docenturu v oboru zdravotně sociální péče. Věnuje se především sociální práci s marginalizovanými skupinami, sociální exkluzi, romské minoritě a metodologii v sociálních vědách. Má mnohaleté zkušenosti s praktickou sociální prací s marginalizovanými a primární a sekundární prevencí.
Přednáška:
Kritické poznámky k tématu "psychologie Romů"

Dana Syslová
Dana Syslová má univerzitní vzdělání v oboru sociální práce, absolvovala akreditovaný výcvik v systemické psychoterapii a je registrovanou inspektorkou kvality sociálních služeb. Pracovala v řadě státních i nevládních organizací a také ve veřejné správě. V současnosti působí jako nezávislá konzultantka a věnuje se zejména rozvoji organizací poskytujících sociální služby, zvyšování kvality služeb a jejímu hodnocení, vzdělávání sociálních pracovníků a ochraně práv uživatelů služeb.
Přednáška:
Proměna vztahu k církvi v důsledku zneužívání

Bc. Jitka Mertlíková
Bc. Jitka Mertlíková je sociální pracovnicí, která působí v krizovém centru THEIA na pozici odborné sociální poradkyně.
Přednáška:
Sebepoškozování v kontextu sociální skupin

Mgr. Eva Vášová, Ph.D
Mgr. Eva Vášová, Ph.D. je od roku 2017 vězeňskou psycholožkou při zabezpečovací detenci. Mimo to je externí vyučující na MUNI regionální terapeut projektu Parafilik a má i soukromou praxi. V rámci své disertace se zaměřovala na téma Sexualita žen ve výkonu trestu odnětí svobody.
Paní doktorku můžete znát i jako autorku Psychologického podcastu a podcastu Psychobitches.
Přednáška:
Poznávání sebe samého v kontextu forenzní psychoterapie

doc. PhDr. Iva Burešová, Ph.D.
Působí na Psychologickém ústavu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. V rámci výuky se věnuje jak základním, tak i aplikovaným psychologickým disciplínám a psychodiagnostice, ve výzkumu se dlouhodobě orientuje na interdisciplinární přístup k rizikovým a protektivním faktorům vývoje a interdisciplinární přesahy psychologie.
Přednáška:
Rizikové a protektivní faktory chování ke zdraví v průběhu celoživotního vývoje

Mgr. Marie Najmonová, Ph.D.
V současnosti působí na Pedagogické fakultě JU v Českých Budějovicích, a to na Katedře primární a preprimární pedagogiky, kde se věnuje především rozvoji pedagogicko-diagnostických kompetencí budoucích učitelů. Dlouhodobě spolupracuje s Národním pedagogickým institutem ČR v rámci podpory a dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků vzdělávajících nejen děti a žáky s odlišným mateřským jazykem. Výzkumně se zabývá tématy inkluzivního vzdělávání a klimatem školní třídy. V posledních letech se autorsky podílí na publikacích týkajících se spolupráce učitele s dalšími pedagogickými pracovníky a odborníky.
Přednáška:
Podpora dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem s důrazem na aktuální zkušenosti s integrací dětí válečných uprchlíků z Ukrajiny

Mgr. Bohdana Břízová, Ph.D.
Pracuje již 20 let jako odborný asistent na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity, přičemž její hlavní oblast profesního zájmu je management dobrovolnictví, case management v sociální práci a supervize v sociálních, zdravotnických i školských zařízeních. Je také certifikovaný supervizor, zároveň lektor kurzu Silní rodiče - Silné děti. Od roku 1999 se v praxi věnuje mentoringovému sociálně preventivnímu programu Pět P jako koordinátorka dobrovolníků. Zároveň spolupracuje s dalšími organizacemi a poskytuje jim metodickou podporu, výcviky či supervize pro dobrovolníky. Zároveň je členkou Výboru Národní asociace dobrovolnictví, z.s., kde je vedoucí sekce dobrovolnických mentoringových programů.
Přednáška:
Mentor jako klíč k životu

Jiří Kylar
Jiří Kylar pracuje jako manažer. Je spoluzakladatelem a předsedou spolku Někdo Ti uvěří. Byl prvním člověkem v České republice, který o své zkušenosti se sexuálním zneužíváním v církvi promluvil v médiích bez anonymity.
Přednáška:
Proměna vztahu k církvi v důsledku zneužívání

Mgr. Luboš Krninský, Ph.D.
Původně učitel na 2. st. základní školy, v současnosti vyučující v Ateliéru arteterapie a na Katedře pedagogiky PF JU. Věnuje se zejména podpoře osobnostního a sociálního rozvoje studentů arteterapie a učitelství v rámci sebezkušenostních předmětů.
Workshop:
Setkání masek

Bc. Radka Výborná
Je studentkou navazujícího magisterského programu psychologie. Jejím odborným zájmem je problematika BDSM a osvětová činnost s ní spojená. Absolvovala výcvik v hypnoterapii zaměřené na řešení a nyní je frekventantkou komplexního výcviku v psychoterapii zaměřené na řešení. V rámci soukromé praxe pracuje s klienty nejen v kontextu BDSM. Její práci ovlivňují myšlenky humanismu a konstruktivismu.
Přednáška:
BDSM kultura optikou vědy

doc. PhDr. Marek Preiss, Ph.D.
Je vedoucí klinický psycholog Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) a přednáší na University of New York in Prague (UNYP). Zaměřuje se na klinickou psychologii a psychoterapii. Publikuje mj. na téma posttraumatických stressových poruch a transgeneračního přenosu traumatu.
Přednáška:
Transgenerační přenos - přehled, ukázky a cvičení

Mgr. Tomáš Mrhálek, Ph.D.
Absolvoval pregraduální vzdělání v psychologii, sociologii, mediální studiích a žurnalistice. Ph.D. potom získal v psychologii. Věnuje se vývoji a aplikaci psychologických metod v různých sociálních oborech se zaměřením na interkulturní aspekty. Mimo to se zabývá neuropsychologií a neurálními koreláty psychických funkcí. V projektech se zaměřuje na psychologickou metodologii a kvantitativní i kvalitativní analýzu dat.
Přednáška:
Kritické poznámky k tématu "psychologie Romů"

Bc. et Bc. Alena Spálenská
Je studentkou nMgr. oboru psychologie. Potom, co ve svých 21 letech zjistila, že má ADHD, založila vzdělávací a komunitní projekt
Přednáška:
Jaké to je v hlavě člověka s ADHD a v čem lidem s poruchou osobnosti podkopáváme nohy?
.jpg)
Mgr. Jakub Staněk, Ph.D. & Mgr. Martina Faltová & Mgr. Jan Hynek, Ph.D.
Cílem workshopu je představit možnost využití roleplayových her v novém dosud nevyužívaném měřítku jako metodu pro práci s třídním kolektivem. Konkrétně jde o prototyp nové metody THOM, která využívá populární fantasy RPG Dungeons and Dragons. Zapojení do takto vytvořené hry bude její aktéry směřovat k prožívání pozitivních sociálních vztahů v zapojené skupině žáků, k podpoře inkluzivního prostředí, tolerance, multikulturního cítění, spolupráce, well-beingu a pozitivního třídního klimatu. Návštěvníci workshopu si budou moci metodu vyzkoušet v pozici žáků i školního psychologa.
Workshop:
Metoda THOM jako technika práce s třídním klimatem

Mgr. Jan Krása, Ph.D
Působí na katedře psychologie Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Výzkumně se zabývá vývojem narativní kompetence a osvojováním pojmů především u předškolních dětí. Je milovníkem evoluční psychologie, biologie, paleolitické archeologie a pravěkých technologií.
Přednáška:
Jaký má být správný otec, jaká má být správná matka?